Publikacje

Badania przeprowadzono je na 11 milionowej populacji Kuby i ukazuje, iż stosowanie homeopatii może przyczynić się do zapobiegania leptospirozie.

Leptospiroza to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób odzwierzęcych. Wywołują ją bakterie zwane krętkami, które są rozpowszechnione na całym świecie, głównie jednak w krajach o klimacie umiarkowanym i tropikalnym. Ich rezerwuarem są głównie gryzonie oraz bydło.

Analiza źródeł historycznych wykazuje, że nauczanie oraz praktyka Kościoła w odniesieni do homeopatii są dla niej przychylne. Jak podaje Pitera[3], wykładowca uniwersytetu w Mediolanie, homeopatia cieszyła się poparciem ze strony Watykanu od samego momentu pojawienia się jej na terenie Państwa Kościelnego. Do samego Rzymu dotarła ona w roku 1827, za sprawą lekarza austriackiego, Kinzela. Wyniki leczenia tego lekarza szybko przyniosły mu wielką sławę. Wielkim obrońcą homeopatii okazał się papież Grzegorz XVI. W czasie jego pontyfikatu znanym lekarzem w Rzymie stał się Wahle, homeopata pochodzący z Lipska. Ponieważ zwolennicy medycyny alopatycznej zdołali wzbudzić u Grzegorza XVI wątpliwości co do słuszności tej metody, papież 1841 roku zażądał, by Wahle objaśnił mu w jaki sposób wytwarza się leki homeopatyczne.

Badania przeprowadzono je na 11 milionowej populacji Kuby i ukazuje, iż stosowanie homeopatii może przyczynić się do zapobiegania leptospirozie.

Leptospiroza to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób odzwierzęcych. Wywołują ją bakterie zwane krętkami, które są rozpowszechnione na całym świecie, głównie jednak w krajach o klimacie umiarkowanym i tropikalnym. Ich rezerwuarem są głównie gryzonie oraz bydło.

"Rośliny" tom I i II R. Sankarana  i  "Układ okresowy pierwiastków w homeopatii- seria srebra" U.Welte oraz wiele interesujących pozycji z dziedziny homeopatii klasycznej można zakupić w Wydawnictwie Lekarskim SIMILIMUM  w sklepie internetowym -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

homeopathyjournal.net

Pytania dotyczące dostępu do wydania online dla członków Brytyjskiego Wydziału Homeopatycznego i nie-członków  prosimy kierować do Faculty of Homeopathy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VITHOULKAS COMPASS REPERTORY jest następną generacją systemu eksperckiego, który został zaprojektowany, aby skutecznie wspierać praktyków homeopatii klasycznej w podejmowaniu decyzji, które lekarstwo przepisać swoim pacjentom. Zawiera wiele funkcji i narzędzi, które sprawiają, że praktykowanie homeopatii nie tylko jest łatwiejsze ale bardziej skuteczne. System ekspercki eksponuje proces myślenia  mistrza  homeopatii na wiele sposobów.

Abstract
There are conceptual and historical links between homeopathic medicine and modern allergy desensitization treatment. Conventional allergy desensitization and homeopathic treatment both utilize small doses of substances that might cause symptoms in order to prevent or treat a hypersensitive state. Homeopathy has historically been associated with allergy treatment. This article reviews evidence from controlled trials for the use of homeopathy in respiratory allergies.

Several clinical trials, many of which were published in ?high impact? conventional medical journals, describe significant effects of homeopathic treatment in allergic patients. Most of these clinical studies have been deemed to be high quality trials, according to the three most commonly referenced meta-analyses of homeopathic research.

Basic in vitro experimental studies also provide evidence that the effects of homeopathy differ from placebo. 

(Altern Med Rev 2010;15(1):48-58

Read more

Możliwości oceny stanu świadomości u chorych z uszkodzeniem mózgu we współczesnej praktyce klinicznej i jej konsekwencje etyczne.

Żaden uraz głowy nie jest tak łagodny,
aby go całkowicie lekceważyć,
ani żaden uraz głowy nie jest tak ciężki,
aby tracić wszelką nadzieję

Hipokrates /ok.460-377rok przed Chrystusem/

Śpiączka, stan wegetatywny i śmierć mózgowa uważane są za stany pacjenta, w których świadomość jest przejściowo lub nieodwracalnie utracona. Czy jednak to popularne przekonanie jest zgodne z prawdą? Zdarzające się raz po raz przypadki chorych, którzy pamiętali to, co się wokół nich działo wtedy, gdy byli ?bez kontaktu? zdają się podważać to przekonanie. Na ogół są one jednak w literaturze fachowej pomijane. Spróbujmy jednak zająć się tym zagadnieniem (ze względu na szczupłość artykułu nie będzie w nim dyskutowany problem stanu wegetatywnego).

Institute for Scientific Homeopathy, Kaiserstr. 28, 63065, Offenbach, Germany, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Abstract

Połowa wszystkich leków przepisanych przez lekarzy we Francji jest bezużyteczna lub potencjalnie niebezpieczna dla pacjentów, według dwóch wybitnych specjalistów.

Połowa wszystkich leków przepisanych przez lekarzy we Francji jest bezużyteczna lub potencjalnie niebezpieczna dla pacjentów, według dwóch wybitnych specjalistów.
Obwiniają oni potężne koncerny farmaceutyczne za utrzymywanie tych leków w sprzedaży i generowanie ogromnych kosztów dla systemu opieki zdrowotnej i podatnika.

 

Zespół badawczy z Holandii postanowił zbadać perspektywy pacjenta w kierunku wykorzystania medycyny komplementarnej i alternatywnej (CAM), jej integracji w podstawowej opiece zdrowotnej i szczególnej roli lekarza rodzinnego.

Badanie obejmowało badanie dotyczące zastosowania, postaw i ujawniania CAM, e-panel konsultacji i grup  wśród pacjentów z chorobami stawów. Łącznie 416 pacjentów cierpi na zapalenie kości i stawów (51%), reumatoidalne zapalenie stawów (29%) lub fibromialgia (24%).

 

Pierwsze we Włoszech Muzeum Homeopatii

 

W Rzymie otwarto pierwsze we Włoszech, a trzecie w Europie, Muzeum Homeopatii. Powstało z inicjatywy zmarłego przed trzema laty założyciela Włoskiej Akademii Homeopatii profesora Antonio Negro. Był on jednym z najsławniejszych włoskich homeopatów, osobistym lekarzem papieża Pawła VI od którego otrzymał order

Zespół naukowców szwajcarskich, holenderskich i duńskich oceniał potencjał sadzonka-metoda biokrystalizacji. Badali skutki leczenia Stannum Metallicum D30 i D30 wodnych siewek rosnących (Lepidium sativum L.) metodą biokrystalizacji.

Głównym wyzwaniem w badaniach podstawowych w homeopatii jest rozwój badań biologicznych, które dają zgodne wyniki. W ostatnich latach odnotowano wiele doniesień, że z powodzeniem stosowano zdrowe rośliny (np. pszenicy, grochu, rzęsy) jako organizmy testowe.